V Croatii Airlines stavka že sedmi dan

0

Uprava hrvaške letalske družbe Croatia Airlines je danes objavila, da ima družba zaradi večdnevne stavke že za slab milijon evrov izgube. Danes je sindikatom pilotskega in kabinskega osebja znova predlagala rešitev v okvirju načrta za prestrukturiranje podjetja. Piloti naj bi ponudbo načeloma sprejeli, stevardese pa ne.

Član uprave Croatie Airlines Zlatko Širac je dejal, da so piloti “praktično sprejeli” predlagane pogoje, čeprav dogovora še ni, medtem ko čakajo na odgovor kabinskega osebja. Stevardese niso želele povedati, ali je danes možno pričakovati prekinitev stavke, ki so je začeli prejšnji torek.

Kot je poročal spletni portal Index.hr, je tudi današnja ponudba uprave usmerjena v kompromis glede predvidenega znižanja plač za 20 odstotkov. Piloti naj bi sprejeli le triodstotno znižanje plač v letu 2013 in devetodstotno v letu 2014.

Croatia Airlines je na svoji spletni strani sporočila, da so tudi danes morali odpovedati 27 poletov, 15 pa bodo opravili z najetimi letali, med katerimi so tudi letala Adrie Airways. (sta)

letalo CA

 

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen