Sodišče v argentinski Mar del Plati je zaradi zločinov proti človečnosti v času vojaške diktature v letih 1976 in 1983 obsodilo dvanajst vojaških uslužbencev, od tega šest na dosmrtno ječo. V policijskih objektih v mestih Mar del Plata in Necochea ter v tajnem zaporu La Cueva naj bi bili krivi za smrt 85 ljudi.
Sodbo so skupini častnikov izrekli v začetku tedna, med šestimi, ki so bili obsojeni na dosmrtni zapor, pa so nekdanji general Alfredo Manuel Arrillaga, nekdanji polkovniki Leandro Edgar Marquiegui, Eduardo Jorge Blanco in Jorge Luis Toccalino, pa tudi Ernesto Alejandro Augostoni in Jose Camen Beccio, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Med letoma 2008 in 2012 je v Argentini potekalo 61 sodnih procesov zaradi zločinov, ki so bili storjeni v času vojaške diktature. Sodišče je doslej izreklo 270 obsodb, sledilo naj bi jih še 15.
Po podatkih organizacij za človekove pravice je bilo v času vojaške diktature ugrabljenih in umorjenih okoli 30.000 ljudi.(sta)

I’m genuinely ecstatic for that brand new media management throughout Final Cut 10.1.
I’m definitely excited for that completely new media management within Final Cut 10.1.