V ponedeljkovem streljanju v zasebni šoli v Oaklandu v Kaliforniji je po zadnjih podatkih umrlo sedem ljudi. Osumljenec napada, 43-letni Korejec, ki živi v ZDA, One Goh se je že predal policiji, poročajo tuje tiskovne agencije.
Moški je ustrelil deset ljudi. Pet jih je umrlo takoj, dva pa kasneje v bolnišnici. V zgradbi je bilo sicer v času dogodka kakih 35 ljudi. Večina se jih je pred napadalcem skrila v enega od razredov.
Priče so povedale, da je napadalec najprej ustrelil eno osebo, nato pa je začel “kot nor” streljati vse povprek.
Po pokolu je zbežal, nato pa se je v kraju Alameda predal policiji. Ta je potrdila, da gre za korejskega državljana, niso pa povedali, ali je iz Severne ali Južne Koreje. Bil naj bi nekdanji dijak šole, ki doslej ni imel opravka s policijo. (sta)
