V prometni nesreči na avtocesti pri Slavonskem Brodu na vzhodu Hrvaške je danes umrlo najmanj deset ljudi, poškodovanih je 45 ljudi, od tega 15 huje. Avtobus kosovske registracije je nekaj po 6. uri zjutraj zdrsnil s ceste in se prevrnil. Voznika so aretirali.
Na policiji so potrdili, da je v nesreči kosovskega avtobusa, ki je peljal na redni liniji Frankfurt-Priština, umrlo najmanj deset ljudi, številne so prepeljali v bolnišnico v Slavonskem Brodu.
Kraj nesreče in bolnišnico je že obiskal hrvaški minister za zdravje Vili Beroš, ki je potrdil število smrtnih žrtev. Dodal je, da je 45 ljudi poškodovanih, od tega 15 huje. Med huje poškodovanimi je tudi deklica. Po njegovih besedah je bilo na avtobusu skupno 69 oseb, od tega 67 potnikov in dva voznika, poroča spletni portal Index.hr.
Predstavnik tožilstva Slavko Pranjić je po ogledu kraja nesreče povedal, da so zaradi suma, da je kriv za zdrs vozila, aretirali voznika. Po navedbah policistov je voznik zatrdil, da je med vožnjo zaspal, je dejal Pranjić. Dodal je, da zbirajo dodatne informacije in dokaze za sprožitev kazenskega postopka, navaja portal.
Zaradi prometne nesreče je bila avtocesta med odcepoma Slavonski Brod vzhod in Slavonski Brod zahod več ur zaprta, promet so medtem že deloma sprostili, piše na spletni strani hrvaškega avtokluba (Hak).
V Slavonski Brod naj bi pozno popoldne prišla hrvaški premier Andrej Plenković in kosovski premier Albin Kurti. Skupaj bosta obiskala tamkajšnjo bolnišnico.
