Orban danes na obisku pri Cerarju

2

Slovenski premier Miro Cerar se bo danes v Lendavi sestal z madžarskim kolegom Viktorjem Orbanom. Skupaj se bosta udeležila slovesnosti ob 40. obletnici Pomurske madžarske samoupravne narodne skupnosti v Lendavi, kjer bosta zbrane tudi nagovorila.

 Kot so sporočili iz Cerarjevega kabineta, se bo slovenski premier ob robu slovesnosti v Lendavi ločeno sestal tudi s predstavniki Pomurske madžarske samoupravne narodne skupnosti ter s predstavniki organizacij slovenske manjšine na Madžarskem. Cerarju bo pri tem pomagal tudi minister za Slovence v zamejstvu in po svetu Gorazd Žmavc.

Po slovesnosti bo Cerar madžarskega gosta gostil na dvostranski delovni večerji. O čem naj bi govorila z Orbanom, iz premierjevega kabineta niso sporočili, je pa predvidevati, da se bosta posvetila predvsem migrantski krizi v Evropi, ki se ji je Madžarska septembra in oktobra umaknila s postavitvijo ograje na mejah s Srbijo in Hrvaško. (sta)

miro cerar Miro Cerar

Št. komentarjev: 2
  1. kekec pravi

    No , danes bo pa le slišal tisto , kar je Janša rekel že pred dvema mesecema, nesposobno dete iz partijskega peskovnika.

  2. pubec pravi

    Kakec in kaj se je slišalo? To kar je Janša rekel- NIČ.

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen