Slovenski, italijanski in hrvaški policisti so danes uspešno zaključili preiskavo nezakonitega trgovanja z orožjem, so sporočili iz generalne policijske uprave (GPU). V več krajih v Sloveniji je policija izvedla sedem hišnih preiskav in pridržala dva osumljenca. V Italiji so bili pridržani štirje, na Hrvaškem pa dva, so še sporočili iz GPU.
Slovenski kriminalisti so v tej preiskavi izvedli sedem hišnih preiskav pri sedmih osumljencih in sicer na območju Murske Sobote, Maribora, Ljubljane, Kranja, Kopra in Nove Gorice. Pridržali so dva osumljenca.
Hišne preiskave so bile opravljene tudi na Hrvaškem in v Italiji, pri čemer so bile štiri osebe pridržane v Italiji in dve na Hrvaškem. Policisti so zasegli tudi večjo količino orožja in streliva.
Preiskava sicer še poteka, zato so več podrobnosti o sami akciji na GPU napovedali za prihodnje dni.
Avstrijska tiskovna agencija APA je sicer medtem poročala, da je šlo za nadaljevanje operacije, ki se je začela novembra lani in v kateri so blizu Vidma zasegli orožje, ki naj bi izviralo z Balkana.
Italijanske oblasti pa so sporočile, da so v okviru te akcije v deželah Furlanija-Julijska krajina, Veneto, Lombardija in drugod na severu Italije izvedle hišne preiskave pri 16 osumljencih. (sta)
