V nemškem Leipzigu umrl bolnik z ebolo

0

Bolnik z ebolo, ki se je zdravil v bolnišnici v Leipzigu, je ponoči umrl, je sporočila klinika St. Georg. 56-letnega sodelavca Združenih narodov so s posebnim letalom minuli četrtek prepeljali iz Liberije v Leipzig. Bil je že tretji okuženi z nevarnim virusom na zdravljenju v Nemčiji.

Zdravniki so stanje bolnika ob prihodu ocenili kot “zelo kritično, čeprav stabilno”. V Leipzigu so ga ob najstrožjih varnostnih ukrepih zdravili v karanteni klinike za infekcijske bolezni in tropsko medicino. Za druge bolnike, obiskovalce in javnost ne obstaja nikakršna nevarnost za okužbo, zatrjujejo v kliniki.

Moški je v Nemčijo na zdravljenje prispel kot tretji okuženi z ebolo. Še en človek se zdravi v Frankfurtu, drugega pa so po petih tednih zdravljenja zdravega odpustili iz klinike v Hamburgu, poroča nemška tiskovna agencija dpa. (sta)

ebola3(fotografija je simbolična)

Napišite komentar

Vaš e-poštni naslov ne bo objavljen