Uradno himno nogometnega svetovnega prvenstva, ki bo poleti v Braziliji, z naslovom Dar um Jeito oziroma Našli bomo pot, bodo na sklepni slovesnosti 13. julija interpretirali štirje glasbeniki: mehiški kitarist Carlos Santana, haitijski raper Wyclef Jean, brazilski pevec Alexandre Pires in švedski DJ Avicii, je danes sporočila Fifa.
Mednarodna zasedba glasbenikov bo uradno himno prvenstva predstavila na stadionu Maracana 13. julija pred finalno tekmo mundiala.
“V čast mi je sodelovati na nogometnem mundialu in vesel sem, da je Fifa izbrala pesem ‘Našli bomo pot’ za uradno himno prvenstva. Skupaj z brati Wyclefom, Aviciijem in Alexandrom Piresom se veselimo, da jo bomo predstavili julija v Rio de Janeiru in prenesli sporočilo svetlobe in upanja,” je ob tem dejal Carlos Santana.
Uradna himna se je tako pridružila uradni pesmi prvenstva, ki jo bodo skupaj izvajali ameriška pevka Jennifer Lopez, njen rojak in raper Pitbull ter brazilska pevka Claudia Leitte, naslov pesmi pa je Mi smo eno. Generalni sekretar Fife Jerome Valcke upa, da bo uradna pesem letošnjega mundiala na južnoameriških tleh ponovila priljubljenost uradne pesmi svetovnega prvenstva pred štirimi leti v Južnoafriški republiki Waka Waka, ki jo je – v sodelovanju z domačo skupino Freshlyground – zapela Shakira, znana kolumbijska pevka in dekle španskega nogometnega reprezentanta Gerarda Piqueja. (sta)
