Dr. Anže Logar: Potrditev politične usmeritve, ki naj Sloveniji vrne optimizem, ne zahteva podpisovanja nobenih izjav
Poslanec SDS, dr. Anže Logar, ki ni podpisal izjave o zvestobi SDS do konca mandata, poudarja, da potrditev politične usmeritve, ki naj Sloveniji vrne optimizem in pravo smer, ne zahteva podpisovanja nobenih izjav. Terja pa željo po skupnem ustvarjanju prihodnosti, razumevanje in spoštovanje brez nepotrebnega etiketiranja, je zapisal na svojem FB profilu.
“Kam nas je pripeljalo odrekanje sodelovanja, lahko v zelo neolepšani verziji spremljamo prav te dni pri aktualni koaliciji. Še znotraj ideološkega bloka, ki se je zavezal sodelovati s podpisom koalicijske zaveze, jim sodelovanje sploh ne gre od rok. Ker so svojo politično večino utemeljili na platformi delitev, ne sodelovanja.
Predsedniška kampanja spremeni vsakega, ki se poda na to pot. Tudi mene je. Na terenu srečaš rojake različnih političnih prepričanj, ki pa imajo v veliki večini enako željo – boljšo, spravnejšo prihodnost. To raznolikost, ki nas bogati, moramo spodbujati, ne pa da postane osrednji kriterij delitve med ‘naše’ in ‘vaše’.
Ravno zato sem okrepil svoje civilnodružbeno udejstvovanje preko Platforme Sodelovanja. In še ga bom. Z vsakim novim članom Platforme je klic k #sodelovanju močnejši. In tega mi verjetno nihče ne more zameriti, tudi politični sopotniki ne.
Potrditev politične usmeritve, ki naj Sloveniji vrne optimizem in pravo smer, ne zahteva podpisovanja nobenih izjav, temveč iskreno željo po skupnem ustvarjanju prihodnosti. In razumevanje ter spoštovanje drug drugega. Brez nepotrebnega etiketiranja.”
V poslanski skupini SDS so medtem danes z odzivi skopi. Poslanec Žan Mahnič je dejal, da je sam izjavo podpisal, poslanska skupina pa po njegovih besedah ne razpada, ampak je enotna.
“Vsak ima svobodno izbiro,” pa je kratko komentirala poslanka Alenka Jeraj.
Dogajanje v SDS je danes komentiral tudi predsednik NSi Matej Tonin, ki je predlog za podpis tovrstnih izjav označil za “zanimiv pristop demokratične stranke”. Kot eno od možnosti za takšen korak vidi discipliniranje lastnih poslancev, kot drugo pa “ustvarjanje šova, vtisa, da je nek razdor, ki ga očitno lahko tudi ni”. Pomenljivo pa je po njegovem mnenju, da izjave niso podpisali trije poslanci, toliko jih je namreč potrebnih za ustanovitev poslanske skupine.
Korekten zapis. Je pa potrebno razumeti demokracijo in imeti politično širino. Brez slednje v Sloveniji ne bo preboja do najboljših.
Problem za Janšo je v tem, da je Logar vedno korak ali dva pred njim. Naenkrat se bodo zgodile volitve in Janša bo v parlamentu ostal z enimi 10 svojimi padalci.
Bedarija,dva koraka pred njim.v čem.Saj še nič ne vemo o vsebini Logarja.Kaže že na rojstvo novih naivnežev brez pameti.
Logar bo naslednji zmagovalec državnozborskih volitev. SDS še bo rabil Logarja, tako enostavno je to.