Po korupcijski aferi, v središču katere se je znašla grška evropska poslanka in zdaj že bivša podpredsednica Evropskega parlamenta Eva Kaili, so se v evropskih institucijah v Bruslju in Strasbourgu spet spomnili, da bi bilo treba spremeniti pravila za lobiranje. Organizacije, ki želijo lobirati pri evropskih funkcionarjih vključno z evropskimi poslanci in evropskih uradnikih, morajo biti vpisane v register za preglednost. V njem jih je zdaj 12.400. Iz pisarne evropskega poslanca dr. Milana Zvera so odgovarjali na vprašanja časnika Večer o lobističnih stikih.
Evropski poslanec dr. Milan Zver se v letošnjem letu v vlogi poročevalca ali poročevalca v senci ni sestajal z lobisti oz. interesnimi skupinami. Njegove pretekle lobistične stike, predvsem v vlogi stalnega poročevalca za program Erasmus+ pa lahko preverite na sledeči spletni strani: https://www.europarl.europa.eu/meps/en/96933/MILAN_ZVER/meetings/past#de…
Dr. Zver se je v svoji 13 letni karieri evropskega poslanca na sicer množična vabila interesnih skupin, odzival le takrat, ko je ocenil, da bi lahko pogovor ali predstavitev njihovih stališč predstavljal pomemben prispevek k njegovemu parlamentarnemu delu. Nikoli pa mu nobena lobistična skupina ni ponujala uslug ali drugih dobrin v zameno za tak sestanek. Je pa tudi res, da se dr. Zver nikoli ni odzival na vabila raznih spornih multinacionalk, ki so znana po vprašljivih praksah nagovarjanja odločevalcev.