Pred četrtkovim tretjim branjem predloga družinskega zakonika je danes pred DZ potekal miren shod v organizaciji civilne iniciative Za družino in pravice otrok. Njen vodja Aleš Primc je v nagovoru poudaril, da otrok rabi skrbna in ljubeča mamo ter očeta, ob tem pa poslanke in poslance pozval, naj “v dobro družin in otrok zavrnejo sporni zakonik”.
Primc je pojasnil, da s shodom želijo vladi in poslancem sporočiti, da “slovenski narod ne sprejema predlaganega družinskega zakonika”. “Družinski zakonik je temeljni zakon naših odnosov in družinska ustava, ki mora odražati temeljne vrednote družbe in potrebe družin ter koristi in pravice otrok,” meni Primc. Dodaja, da predlog, ki “ne spoštuje mame in očeta, ne more biti kompromis v družinskem zakoniku”. (sta)
Foto in video: Politikis.si
