Politikis na Facebooku   Politikis na Twitterju
Politikis na Facebooku Politikis na Twitterju Politikis
Vroče vsebine

Real začel zmagovito, Liverpool in Sevilla brez zmagovalca

Objavil 13. 09. 2017 pod kategorijo ŠPORT. Spremljajte odzive na ta post cez RSS 2.0. Lahko komentirate ali pustite trackback v zvezi s tem vnosom

Branilci naslova v nogometni ligi prvakov, igralci madridskega Reala, so novo sezono elitnega evropskega klubskega tekmovanja začeli s pričakovano zmago. Doma so ugnali Apoel Nikozijo s 3:0. V tej skupini H je Tottenham s 3:1 ugnal Borussio Dortmund.

Madridčane je v vodstvo popeljal Cristiano Ronaldo v 12. minuti, to je bil že njegov 106. gol v ligi prvakov. Prvi zvezdnik Reala je v 50. minuti unovčil še najstrožjo kazen za 2:0 (z 12. enajstmetrovko v ligi prvakov je postavil nov rekord), Sergio Ramos pa je za 3:0 zadel v 61. minuti. Na drugi tekmi je Tottenham povedel v peti minuti prek Heung-Min Sona, Andrej Jarmolenko je izenačil v 12. minuti, že v 15. pa je Harry Kane Londončane znova popeljal v ospredje. V 56. minuti so sodniki razveljavili zadetek Pierre-Emericka Aubameyanga zaradi domnevnega prepovedanega položaja, v 60. pa je Kane z drugim zadetkom na tekmi prednost domačih povišal na 3:1. Že v sodniškem dodatku je drugi rumeni karton dobil branilec domačih Jan Vertonghen.

V skupini E, kjer sta se Maribor in Spartak Moskva razšla z 1:1, je Liverpool igral 2:2 s Sevillo. Andaluzijci so povedli v peti minuti po zadetku Wissama Ben Yedderja. Roberto Firmino je v 21. minuti izenačil, Mohamed Salah pa je v 37. minuti Angleže popeljal do vodstva. Firmino bi lahko v 42. minuti še povečal prednost, a je zapravil najstrožjo kazen. Zato pa je v 72. minuti izid poravnal Joaquin Correa.

V skupini F je Šahtar Donjeck z 2:1 premagal Napoli. Ukrajinci so povedli v 16. minuti z zadetkom Taisona, prednost pa povečali v 59. prek Facunda Ferreyre. V 71. minuti je z bele točke zaostanek Italijanov znižal Arkadiusz Milik. Na drugi tekmi je Manchester City brez težav v gosteh opravil s Feyenoordom, premagal ga je s 4:0. Že v prvem polčasu so za Angleže zadeli John Stones (2.), Sergio Aguero (10.) in Gabriel Jesus (25.). V drugem delu je za Angleže še enkrat zadel Stones (63.).

V skupini G pa je Leizpig Kevina Kampla, ta je igral od 63. minute, igral 1:1 z Monacom. Nemcem je v 33. vodstvo priigral Emil Forsberg, že minuto zatem pa je izenačil Youri Tielemans. Dvoboj Porta in Bešiktaša je dobil gostujoči klub s 3:1. Turke je v vodstvo popeljal Anderson Talisca v 13. minuti, izenačil je Moussa Marega v 22., Cenk Tosun pa je poskrbel za izid polčasa in novo vodstvo Bešiktaša v 29. minuti. Za turško zmago s 3:1 je v 86. minuti zadel Ryan Babel. (sta)

Deli z drugimi:Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Email this to someone