Spremljaj Politikis na
Politikis na Facebooku   Politikis na Twitterju
Politikis na Facebooku Politikis na Twitterju Politikis
Vroče vsebine

Košarkarji Slovenije so v četrtfinalu EP premagali Latvijo s 103:97; v polfinalu v četrtek s Španci

Objavil 12. 09. 2017 pod kategorijo ŠPORT. Spremljajte odzive na ta post cez RSS 2.0. Lahko komentirate ali pustite trackback v zvezi s tem vnosom

Košarkarji Slovenije so se uvrstili med štiri najboljše ekipe na 40. evropskem prvenstvu v Istanbulu. V četrtfinalu so premagali Latvijo s 103:97 (34:23, 51:55, 76:66), v polfinalu v četrtek ob 20.30 pa jih čakajo evropski prvaki Španci.

Najboljša strelca pri Sloveniji sta bila Luka Dončić s 27 točkami in Goran Dragić s šestindvajsetimi.

Slovenija se je drugič v zgodovini uvrstila v polfinale EP, še vedno pa čaka na svojo prvo medaljo. Leta 2009 na Poljskem je tekmovanje zaključila z dvema poraza in osvojila četrto mesto.

V prvem četrtfinalu je Španija premagala Nemčijo s 84:72, v sredo pa sta na sporedu še dvoboja Grčija – Rusija in Italija – Srbija. (sta)

Deli z drugimi:Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Email this to someone