Politikis na Facebooku   Politikis na Twitterju
Politikis na Facebooku Politikis na Twitterju Politikis
Vroče vsebine

Metalka kopja Ratejeva deveta na atletskem SP v Londonu

Objavil 08. 08. 2017 pod kategorijo ŠPORT. Spremljajte odzive na ta post cez RSS 2.0. Lahko komentirate ali pustite trackback v zvezi s tem vnosom

Slovenska atletinja Martina Ratej je v finalu 16. svetovnega prvenstva v Londonu zasedla deveto mesto z 61,05 metra, ki jih je dosegla v prvi seriji. Zlato je osvojila Čehinja Barbora Špotakova s 66,76 metra.

Izkušena 35-letna Martina Ratej je v nedeljskih kvalifikacijah že s prvim metom, dolgim 65,64 metra, dosegla kvalifikacijsko normo za finale in se z drugim izidom med vsemi uvrstila v boj za odličja.

A danes ji ni šlo tako dobro, v prvi seriji je kopje poletelo do 61,05 metra, v drugi je Ratejeva prestopila, v tretji pa je po 59,11 metra morala čakati na nastope preostalih tekmic, da bi morebiti še ujela osmo mesto in še tri finalne serije. A nazadnje ji ni uspelo, za osmo Kitajko Shying Liu je zaostala 1,23 metra in končala nastope na olimpijskem stadionu v Londonu.

Med osmerico, ki je odločala o medaljah, je bila najboljša Špotakova, ki je zmagovitih 66,76 metra zmogla že v drugi seriji. Srebro je pripadlo Kitajki Lingwei Li (66,25), bron pa njeni rojakinji Huihui Lyu (65,26). (sta)

(fotografija je simbolična)

Deli z drugimi:Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Email this to someone

Priporočamo še te vsebine

Maribor prek Zrinjskega na prag lige prvakov
V finalu zlatega pokala Jamajka in ZDA
Mariborski nogometaši v zadnjem krogu kvalifikacij lige prvakov proti izraelskemu Hapoelu Beer Shevi